MS Cascais 2021

11. 06. 2021

Mistrovství světa v cyklistice, Portugalsko
9.6.2021 – 13.6.2021

Letos na druhé mezinárodní akci, tentokrát však ve formátu Mistrovství světa, to je aktuální místo působení našich chlapců. Nejde o nikoho jiného než Romana Šejnu, Zbyňka Charváta a Petra Bergera. Druhému jmenovanému zde právě byla definitivně potvrzena klasifikace T2.
Všichni tři se již zítra postaví na start závodního autodromového okruhu „Circuito Estoril“. A jak zasvěcení tuší, tento portugalský okruh na pobřeží Cascais je značně větrný, proto klukům přejeme do časovky hodně sil!

Česká vlajka na mistrovství světa v paracyklistice opět zavlála

Skvělý výsledek v podobě bronzové medaile z časovky získal náš paracyklista SCK Asteria DUBÍ Petr Berger, který v národních barvách reprezentoval Českou republiku v portugalském Cascais. Ve své kategorii MT1 – tricyklů obsadil parádní 3. místo.

V průběhu šampionátu proběhlo i doklasifikování jeho týmového kolegy Zbyňka Charváta. Tomu byla s definitivou přisouzena kategorie MT2.

V kategorii MT2 závodil i další z borců SCK Asteria DUBÍ Roman Šejna. Ten se v časovce jednotlivců umístil na pěkném 8. místě. Ob jednu příčku níže skončil výše zmíněný Zbyněk Charvát.

Příležitost získat další cenný kov a udělat radost trenérovi Luboši Jirkovi budou mít kluci ještě v neděli, kdy se opět postaví na startovní rošt autodromového okruhu „Circuito Estoril” do závodu s hromadným startem.

Bronzový double

Další cenný kov na mistrovství světa paracyklistů v Portugalsku si na své konto připsal v závodě s hromadným startem Petr Berger. Mezi tricykly obsadil 3. místo za italským závodníkem Giorgio Farronim, nedávno překlasifikovaným do kategorie T1 a Španělem Gonzalo Garcia Abellou.

Stejně jako Petr, zopakovala svůj výsledek z časovky i dvojice Roman Šejna a Zbyněk Charvát. Romanovi v cíli kategorie MT2 patřila 8. příčka, Zbyňkovi pak 10.