Ostende – světový pohár

17. 05. 2021

I přes současnou pandemickou situaci byli belgičtí pořadatelé schopni zorganizovat letošní první a zároveň jediný Světový pohár UCI v silniční paracyklistice. 6.-9. května 2021 si tak své síly se světovou špičkou poměřili naši sportovci ze Spastic Handicap ve vlámském Ostende. Nejblíže k zisku medaile měli tricyklisté Roman Šejna a Petr Berger, oba skončili kousek pod stupni vítězů v obou disciplínách, ve kterých startovali. Součástí výpravy byl i další zkušený tricyklista kategorie T2 Zbyněk Charvát.
Zastoupení jsme měli i mezi cyklisty, kde v početném závodním poli nejen se soupeři, ale i silným větrem bojoval Tomáš Mastík. Posledním z “našich” byl Pavel Děcký, který v H3 po drobné zdravotní komplikaci dojel ve 2/3 handbikového pole.

Výsledky časovku jednotlivců 6.místo Petr Berger (kat. T1), 6.místo Roman Šejna (kat. T2), 10. místo Zbyněk Charvát (kat.T2).

“Vlastik“ Tomáš Mastik obsadil v časovce jednotlivců solidní 28. místo v kategorii C5.

Závody s hromadným startem nejlépe zvládl Roman Šejna, který dokončil na 6.místě v kat. T2, Petr Berger obsadil taky. 6.místo v kat. T1 a Zbyněk Charvát dokončil na 9.místě.

Závodníkům za předvedení výkony gratulujeme!